ЗАПРАШАЕМ У БЕЛАРУСКАМОЎНЫЯ ГРУПЫ

Дата: 16 марта 2018 в 09:21, Обновлено 12 июля 2018 в 09:56

“Не проста ў словы я гуляю –

На мове роднай размаўляю”

М. Мятліцкі

У дзяржаўнай установе адукацыі "Яслі-сад № 45 г.Гродна" працуюць  2 рознаўзроставыя групы на беларускай  мове:

з 2 гадоў да 5 гадоў;

з 4 гадоў да 6 гадоў.

Педагагічнымі супрацоўнікамі ў гэтых групах надаецца вялікая ўвага навучанню дзяцей на роднай мове, авалоданню яе багаццем. У групах выхаванцы засвойваюць культуру свайго народа, у іх фарміруецца пачуццё нацыянальнай годнасці. Бо мы разумаем, что менавіта родная мова з’яўляецца сродкам духоўнага развіцця асобы дзіцяці.

Нашы выхаванцы адначасова чуюць і рускую, і беларускую мовы, гэта садзейнічае аднолькаваму ўзроўню іх успрымання і разумення. Улічваючы гэтыя асаблівасці, у нашай установе адукацыі авалоданне правільным беларускім маўленнем ажаццяўляецца ў працесе арганізаванага навучання.

Нашы педагогі лічаць, што далучаючы дзяцей да велічнай каштоўнасці і святыні свайго народа, роднай мовы, будзе садзейнчасць выхаванню ў іх грамадзянска-патрыятычных пачуццяў.

Калі ў вас, паважанныя бацькі, ёсць жаданне, каб вашы дзеці штодзённа чулі беларускую мову, далучаліся да традыцый, звычаяў беларускага народа,  шчыра запрашаем да нас.